Założenia i plany dla gminy:

 

1. Place zabaw – dostosowane szczególnie dla małych dzieci, doposażenie, monitoring -  miejsce relaksu z dobra kawą dla rodziców.
2. Zdrowe powietrze – pomoc przy wymianie pieców „śmieciowych” na ekologiczne, kontrola spalin, edukacja w zakresie ekologicznego ogrzewania, termomodernizacja placówek gminnych, czujniki smogowe we wszystkich sołectwach takie jak na ośrodku zdrowia w Nadarzynie: http://zoznadarzyn.pl/monitoring/
3. Zdrowe jedzenie – targi śniadaniowe, popularyzacja i promocja lokalnych wytwórców zdrowego jedzenia, zdrowe, domowe jedzenie dla najmłodszych w szkołach i przedszkolach
4. Ograniczenie ruchu ciężarowego w gminie – aktywizacja Policji i Straży Gminnej do monitorowania i sprawnego reagowania w tym temacie.
5. Bezpieczne przejścia dla pieszych i skrzyżowania.
7. Zdrowie – pilna rozbudowa lub budowa ośrodka zdrowia z pozyskaniem nowych specjalistów, nowoczesnej opieki i rehabilitacji dla osób starszych, uruchomienie dyżuru lekarsko-stomatologicznego w godzinach 18-22
8. Woda i kanalizacja z dostępnością dla wszystkich mieszkańców – to jeden z priorytetów, jeśli chcemy żyć w XXI wieku, ten temat trzeba zamknąć.
9. Ocena wszystkich najnowszych pomysłów inwestycyjnych w kierunku dysponowania i zarządzania pieniędzmi publicznymi, według zasady roztropności, oszczędności i celowości ich wydawania.
10. Nowy pomysł na mieszkania komunalne – dla chętnych program z wykupem.
11. Dostęp do światłowodu dla mieszkańców a szczególnie we wszystkich placówkach gminnych, rozwinięcie i popularyzacja e-usług dla mieszkańców.
12. Porządny (dobrej jakości) monitoring wybranych miejsc w całej gminie.
13. Budżet obywatelski.

Założenia i plany dla okręgu nr 4:

1. Nowa jakość w komunikacji na linii radny – mieszkaniec/przedsiębiorca, stworzenie systemu elektronicznego powiadamiania o najważniejszych tematach z możliwością komentowania i dodawania swoich pomysłów czy zgłaszania problemów.
2. Parkowanie na rynku – system najprostszy z możliwych – parkometry z pierwszą wolną godziną, zamiast kart zegarowych.
3. Przesunięcie ścieżki rowerowej z środka parku na jego obrzeża, gdzie nie będzie stwarzała niebezpieczeństwa dla bawiących się tam dzieci ani szpeciła białą farbą harmonii przyrody i architektury spacerowej.
4. Docelowo przebudowa całego rynku – w teren rekreacji dla całych rodzin, zgrabne połączenie z „Pastewnikiem”.
5. „Pastewnik” – dostosowanie dla całych rodzin, także tych z małymi i bardzo małymi dziećmi, postawienie mocnego nacisku na bezpieczeństwo i porządek w tym miejscu – profesjonalny monitoring, szybkie reagowanie Policji i Straży Gminnej na akty wandalizmu, systematyczna opieka porządkowa. Dodatkowo kultura i integracja yn miejscu, np. kino letnie, klubokawiarnia.
6. Doprowadzenie do wybudowania bezpiecznego zjazdu z drogi powiatowej do sklepu „Lidl”.
7. Doprowadzenie do zburzenia szpecącemu i zagrażającemu bezpieczeństwu pustostanu po lokatorach komunalnych pomiędzy rynkiem a ulicą Błońską i powstania w tym miejscu, obiecanego 10 lat temu przez władze gminy deptaka, który mógłby być początkiem ciągu spacerowo rekreacyjnego z punktami gastronomicznymi, przez park aż do Pastewnika
8. Odpowiednie zagospodarowanie rowu melioracyjnego prowadzącego od ulicy Bocianiej do Pastewnika – np. utworzenie przy nim lub nad nim – ścieżki spacerowo-rowerowej.
9. Dopilnowanie jak najszybszego montażu ekranów przy trasie wzdłuż ulic Poświętnej i Kajetanowskiej.

Wszystkie powyższe punkty, do wyborów,  rozwinę w osobnych artykułach na mojej stronie.